fasiang srnacie workshop workshop4

Vitajte

Vítame vás na stránke Združenia Femina a spol., ktorá je venovaná činnosti nášho občianskeho združenia a taktiež zaujímavej dedinke Srňacie.  
Na tejto webovej stránke nájdete informácie o našich aktivitách, pripravovaných projektoch a podujatiach, ale taktiež informácie týkajúce sa niekdajšej najmenšej dedinky na Orave. Dnes je Srňacie prímestskou časťou Dolného Kubína.
 

Pripravujeme

19navrat do historie

plagat srnka 2023

 

 

 

srnacie2019V závere ich príjemného vystúpenia sa hrou na fujare a sólovým spevom predstavil starosta z Malatinej Zdenko Kubáň. V ďalšej časti programu prebehla malá rekonštrukcia diania v dedine Srňacie počas SNP, ktorú predviedol Klub vojenskej histórie, vedený Ing. Vladimírom Krúpom. Záver programu na pódiu patril obľúbenému divadlu LUNETRDLO, ktoré opäť návštevníkov milo pobavilo. Súčasťou návratu bol aj výtvarný workschop s medzinárodnou účasťou (Slovensko, Poľsko, Francúzsko, USA). Tohto roku medzi výtvarníkmi tvoril i významný, vzácny hosť podujatia pán Tibor Spitz, ktorý pri príležitosti 15. jubilejného ročníka Návratu do histórie a výstavy vo Florinovom dome venovanej jeho významnému životnému jubileu (90 rokov života) s manželkou Noemi pricestoval na pozvanie Evky Lofajovej zo Združenia Femina a spol z USA, kde už niekoľko rokov žije. Diela výtvarníkov boli počas podujatia vystavené v dedine, niektoré z prírodných materiálov (drevo, povrazy, tráva), ostali naďalej skrášľovať kultúrny areál okolo zvonice. Už tradične niekoľko rokov sa na návrate predstavujú ľudoví remeselníci a nebolo to inak ani tohto roku. Návštevníci mohli obdivovať nádherné medovníčky, náramky, výrobky z dreva, i ľudové kroje, košele, blúzky, sukničky. Večer všetkých pobavila a do tanca zahrala ľudová hudba Leoša Vajduláka, ku ktorej sa spontánne pridala výtvarníčka, folková speváčka Ľudmila Benková z Košíc, ktorej patril aj záver príjemného večera.

Citáty


História je svedkom doby, dňom pravdy, životom pamiatky, majstrom života a hlásateľom uplynulých čias. 

Marcus Tullius Cicero

Partneri

el logo novdk

Kontakt

Združenie Femina a spol.   Partizánska cesta 1513               02601 Dolný Kubín

Email: srnacie@gmail.com

Website: www.srnacie.eu

Newsletter

Chcete dostávať najnovšie indormácie? 

 

Newsletter brought to you by MailChimp.

Reklama