fasiang srnacie workshop workshop4

Vitajte

Vítame vás na stránke Združenia Femina a spol., ktorá je venovaná činnosti nášho občianskeho združenia a taktiež zaujímavej dedinke Srňacie.  
Na tejto webovej stránke nájdete informácie o našich aktivitách, pripravovaných projektoch a podujatiach, ale taktiež informácie týkajúce sa niekdajšej najmenšej dedinky na Orave. Dnes je Srňacie prímestskou časťou Dolného Kubína.
 

Pripravujeme

19navrat do historie

plagat srnka 2023

 

 

 

Druhou významnou aktivitou, ktorú realizujeme počas tohto roka je prekrytie pódia v amfiteátri pri zvonici. Prekrytie predĺži životnosť pódia a taktiež umožní organizovať kultúrne podujatia aj počas nepriaznivého počasia. Táto aktivita je realizovaná so súhlasom mesta Dolný Kubín, vďaka podpore Konta Orange.

V prvej polovici roka 2018 sme uskutočnili už III. Mierový pochod po stopách Spitzovcov, ktorého sa zúčastnil aj posledný žijúci preživší, Tibor Spitz. Taktiež už máme za sebou aj III. Odpustové slávnosti sv. Antona, ktorý je od roku 2015 patrónom Srňacieho. OZ Femina a spol môže svoje aktivity vykonávať aj vďaka finančnej podpore mesta Dolný Kubín, ktoré združeniu poskytlo v roku 2018 dotáciu na činnosť, III. Mierový pochod po stopách Spitzovcov a XIV. Návrat do histórie v Srňacom.

V okrese Dolný Kubín sa momentálne nachádza 24 miest a obcí. Takmer každá z nich je spoločne s pridruženými miestnymi časťami zmapovaná v monografii, alebo inom type publikácie. Srňacie i napriek svojej nesmierne bohatej histórii bolo vždy spomínané len stroho. Neexistovala žiadna publikácia, ktorá by sa Srňaciemu venovala obšírnejšie a preto sme sa rozhodli vytvoriť publikáciu, ktorá predstaví verejnosti túto niekdajšiu najmenšiu obec na Orave. V roku 2018 uzrie svetlo sveta publikácia s názvom Srňacie v premenách času, ktorá vznikla vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia, primátora mesta Dolný Kubín, Žilinského samosprávneho kraja, sponzorom a nepochybne vďaka niekoľkým nadšencom, ktorí venovali svoj voľný čas zbieraniu materiálov a fotografií.

kniha

Publikáciu oficiálne uvedieme do života na jeseň roku 2018.

Citáty


História je svedkom doby, dňom pravdy, životom pamiatky, majstrom života a hlásateľom uplynulých čias. 

Marcus Tullius Cicero

Partneri

el logo novdk

Kontakt

Združenie Femina a spol.   Partizánska cesta 1513               02601 Dolný Kubín

Email: srnacie@gmail.com

Website: www.srnacie.eu

Newsletter

Chcete dostávať najnovšie indormácie? 

 

Newsletter brought to you by MailChimp.

Reklama